Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Dlaczego zabawki z drewna są najlepsze dla maluchów?

21 listopada 2022 zabawki z drewna


Zakup odpowiednich zabawek, które będą dobrane do wieku i potrzeb dziecka to podstawa. Tylko w ten sposób zapewnisz swojemu maluchowi wszystkiego, co potrzebne do prawidłowego rozwoju umysłowego, jak i fizycznego. Edukacyjne zabawki z drewna stały się hitem ostatnich lat – te są ekologiczne, a dodatkowo w pełni bezpieczne dla dzieci – o ile są wykonane w obłych kształtach. Jeśli chcesz kupić dla swojego dziecka kreatywne zabawki

 z drewna, sprawdź ten krótki poradnik i dokonaj mądrego zakupu.

Edukacyjne zabawki z drewna – dlaczego warto je wybrać dla swojego dziecka?

Wyróżniamy wiele powodów, dla jakich warto kupić dziecku edukacyjne zabawki z drewna. Cechy, jakimi wyróżniają się zabawki tego typu, to:

 

 • do zabawy nie są potrzebne żadne baterie,
 • wysoki poziom trwałości – mogą służyć przez wiele lat, nawet kilku pokoleniom dzieci,
 • łatwość utrzymania czystości,
 • drewniane zabawki są w 100% ekologiczne i bezpieczne dla dzieci,
 • brak ostrych zakończeń, dzięki czemu dziecko nie ulegnie podczas zabawy żadnym urazom,
 • wspomaganie kreatywnego myślenia i rozwoju fizycznego oraz psychicznego,
 • atrakcyjna cena zakupu,
 • wiele możliwości zabawy – praktycznie nieograniczone opcje zabaw do wyboru.

 

Kreatywne zabawki z drewna to przede wszystkim takie, które są tworzone przez renomowanych producentów wyrobów dla dzieci. Najlepsze na rynku produkty wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale i pozytywnie wpływają na rozwój dziecka praktycznie pod każdym aspektem.

Edukacyjne zabawki z drewna – co warto kupić dziecku?

W dzisiejszych czasach sklepy stacjonarne i internetowe z produktami dla dzieci, proponują przede wszystkim edukacyjne zabawki z drewna. Te występują w następujących konfiguracjach:

 

 • puzzle do układania,
 • klocki do budowania wieży,
 • domki drewniane z opcją dopasowywania kształtów,
 • gry balansujące,
 • zabawki Montessori,
 • i wiele innych…

 

Dla kilkuletniego dziecka świetną opcją będą kreatywne zabawki z drewna, pozwalające na budowanie nietypowych budowli oraz dopasowywanie kształtów. Dzięki temu dziecko rozwinie swoje umiejętności myślowe, a także poprawi zdolności motoryki małej, która dotyczy przede wszystkim poruszania palcami i dłońmi.

Kreatywne zabawki z drewna – czy to spory wydatek?

Ogromnym atutem, jakim wyróżniają się edukacyjne zabawki z drewna, jest ich cena.

 W większości przypadków zabawki tego typu to wydatek nie większy niż 100-200 złotych za opakowanie, np. klocków edukacyjnych. Biorąc pod uwagę przystępną cenę zakupu, wielozadaniowość oraz wysoki poziom bezpieczeństwa podczas zabawy – zdecydowanie warto kupić swojemu dziecko kreatywne zabawki z drewna.

 

Co ciekawe, zabawki drewniane towarzyszą ludzkości już od wielu lat, choć od niedawna stały się popularną kategorią zabawek w sklepach z artykułami dla dzieci. Coraz więcej producentów decyduje się na wytwarzanie kreatywnych zabawek z drewna, które uczą

 i bawią jednocześnie. Zamów polecane zabawki z tego materiału i zapewnij swojemu dziecku zbilansowany rozwój każdego dnia – poprzez łączenie nauki z bezpieczną zabawą.

Korzyści płynące z chodzenia na plac zabaw

Redakcja misialala.pl

Zespół miłośniczek dzieci, mody i zdrowia. Dzielimy się poradami dotyczącymi wychowania i spędzania czasu z dziećmi, pomysłami na stylizacje modowe i doradzamy w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Najlepsze książki dla dzieci w wieku przedszkolnym
Bezpieczeństwo dziecka w podróży: co warto wiedzieć?
Rozwój mowy u dzieci: kiedy i jak wspierać?

Jesteś zainteresowany reklamą?