Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak dbać o skórę – poznaj sprawdzone sposoby

21 czerwca 2022 jak dbać o skórę


Gdy nasza skóra jest zdrowa i zadbana zwykle poprawia to nie tylko nasz wygląd, ale również samopoczucie. Nie każdy ma jednak to szczęście, że jego skóra sama z siebie wygląda wspaniale. Na szczęście, nie mówimy wcale o problemie, z którym nie można sobie poradzić. Dziś możemy spotkać się nie tylko z cennymi zaleceniami na temat tego, jak dbać o skórę, ale również z szerokim wachlarzem kosmetyków, które ułatwiają nam to zadanie.

Co wpływa na wygląd naszej skóry?

Pytani o to, co wpływa na to, jak wygląda nasza skóra, zwykle zwracamy uwagę na nasz wiek. Rzeczywiście, czasu nie da się oszukać, a proces starzenia się organizmu nie jest możliwy do zahamowania. Wiek nie jest jednak jedynym czynnikiem wpływającym na to, jak wyglądamy. Nie mniej istotna okazuje się być aktualna pora roku oraz wilgotność powietrza jaka jej towarzyszy, a także stosowana na co dzień dieta. Naukowcy nie mają też wątpliwości, co do tego, że negatywny wpływ na wygląd skóry ma stres oraz używki, w tym zwłaszcza dym papierosowy. Chcąc dbać o skórę należy też wystrzegać się cukru. Ten sprzyja nie tylko wypryskom, ale i skłonności skóry do wiotczenia. Jeśli więc już musimy coś podjadać, niech nie będą to klasyczne słodycze, ale owoce.

Zacznij od oczyszczania

Zastanawiając się nad tym, jak dbać o skórę nie można zapominać o tym, jak wiele czynników zewnętrznych ma na nią szkodliwy wpływ. Mając tego świadomość łatwiej jest zrozumieć, że skóra powinna być nie tylko nawilżana i natłuszczana, ale również oczyszczana. W tym celu można sięgać zarówno po mydła, jak i po żele i emulsje, warto przy tym pamiętać, że na ich skuteczność duży wpływ ma systematyczność stosowania i to właśnie jej powinniśmy przestrzegać w pierwszej kolejności. Oczywiście, sporo uwagi dobrze jest też poświęcić jakości kosmetyków. Ich kolor i zapach nie są tak ważne, jak ich skład. Należy unikać kosmetyków z SLS i parabenami, a więc tych, które są znane z tego, że nieustannie podrażniają skórę.

Peeling i jego znaczenie

Na liście kosmetyków, które mają ogromny, pozytywny wpływ na wygląd skóry, a jednocześnie są często pomijane, peeling zajmuje zwykle jedno z pierwszych miejsc. Jego stosowanie to sposób na poprawę krążenia krwi, sięgając po niego można przy tym również skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń odblokowując jednocześnie ujścia gruczołów łojowych. Peeling jest też najlepszym sposobem na dotlenienie skóry. Jeśli ma ona lepiej chłonąć stosowane codziennie kosmetyki, nie może na niej zalegać martwy naskórek, a żaden inny kosmetyk nie radzi sobie z nim tak samo dobrze, jak peeling.

Czy warto jechać na obóz

Redakcja misialala.pl

Zespół miłośniczek dzieci, mody i zdrowia. Dzielimy się poradami dotyczącymi wychowania i spędzania czasu z dziećmi, pomysłami na stylizacje modowe i doradzamy w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

stylizacje na co dzień
jaki strój na komunię dla mamy
jak dbać o skórę

Jesteś zainteresowany reklamą?