Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jaki strój na komunię dla mamy?

25 czerwca 2022 jaki strój na komunię dla mamy


Komunia jest doniosłym przeżyciem dla całej rodziny. Dzieci przygotowują się do niego przez cały rok i to na nich jest w tym dniu skupiona cała uwaga. Jednak nie tylko o dziecko trzeba zadbać przy okazji tej uroczystości. Równie ważne jest, żeby wszyscy domownicy i dalsza rodzina prezentowali się elegancko i odświętnie. Należy pamiętać, że strój będzie widoczny na pamiątkowych zdjęciach, oglądanych później przez długie lata na rodzinnych spotkaniach.

Jaki strój na komunię dla mamy i taty

W uroczystym dniu Komunii Świętej cała rodzina musi być ubrana stosownie do okazji. Dla panów sposobem na elegancki strój jest zawsze modny garnitur. Komunie są w miesiącach ciepłych, dlatego kolor garnituru może być jasny. Ważnym elementem jest dobór odpowiednich dodatków, czyli mokasynów i krawata.
Mama dziecka powinna być ubrana gustownie i z klasą. Odzież musi być dobrze dopasowana do sylwetki, aby nie krępować ruchów lub nie zawijać się w nieodpowiednich miejscach. Także w stroju damskim dodatki, w tym biżuteria muszą być bardzo starannie dobrane do koloru i charakteru całego stroju.

Zawsze elegancka garsonka

Jednym z klasycznych i zawsze na czasie zestawów dla kobiet na wyjątkowe okazje, jest garsonka. Jaki strój na komunię dla mamy jest pytaniem, na które odpowiedź znajdzie się w połączeniu marynarki z sukienką lub spódnicą.
Marynarka może być w formie krótkiego żakietu. Taka wersja stworzy ładny duet z przylegającą do figury sukienką. Dobrze, jeśli sukienka nie będzie krótsza niż do kolan.
Zamiast sukienki do marynarki można założyć spódnicę. Ciekawym i stosownym połączeniem będzie marynarka z długą plisowaną spódnicą. Plisy nadadzą całemu strojowi wskazanej w tym dniu elegancji i odrobiny wykwintności.

Garnitur w damskim wydaniu

Dla kobiet ceniących sobie wygodę i swobodę właściwą propozycją są garnitury. Damski garnitur w połączeniu z gustownymi szpilkami to klasyka dobrego wyglądu, który w dodatku zwraca na siebie uwagę. W dniu komunii sprawdzą się garnitury jednokolorowe lub z drobnymi wzorami. Zbyt duże wzory lub ostre barwy mogą wyglądać zbyt nachalnie i mało elegancko.

Sukienka o jasnych kolorach

Kolejnym klasycznym ubiorem ma kościelną uroczystość i późniejsze komunijne przyjęcie jest sukienka. Dobrze, jeśli będzie ona w jasnych, jednolitych kolorach tak, żeby prezentować się odpowiednio do sytuacji. Tak jak w przypadku garniturów, wskazane jest powstrzymanie się od intensywnych barw i wzorów. Sukienka powinna wyglądać przede wszystkim elegancko i stosownie do charakteru rodzinnego spotkania.

Korzyści płynące z chodzenia na plac zabaw

Redakcja misialala.pl

Zespół miłośniczek dzieci, mody i zdrowia. Dzielimy się poradami dotyczącymi wychowania i spędzania czasu z dziećmi, pomysłami na stylizacje modowe i doradzamy w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

stylizacje na co dzień
jaki strój na komunię dla mamy
jak dbać o skórę

Jesteś zainteresowany reklamą?