misialala.pl

Blog tematyczny dla rodziców i dzieci

Moda i UrodaRodzice

Jaki strój na komunię dla mamy?

Jaki strój na komunię dla mamy?

Komunia jest doniosłym przeżyciem dla całej rodziny. Dzieci przygotowują się do niego przez cały rok i to na nich jest w tym dniu skupiona cała uwaga. Jednak nie tylko o dziecko trzeba zadbać przy okazji tej uroczystości. Równie ważne jest, żeby wszyscy domownicy i dalsza rodzina prezentowali się elegancko i odświętnie. Należy pamiętać, że strój będzie widoczny na pamiątkowych zdjęciach, oglądanych później przez długie lata na rodzinnych spotkaniach.

Jaki strój na komunię dla mamy i taty

W uroczystym dniu Komunii Świętej cała rodzina musi być ubrana stosownie do okazji. Dla panów sposobem na elegancki strój jest zawsze modny garnitur. Komunie są w miesiącach ciepłych, dlatego kolor garnituru może być jasny. Ważnym elementem jest dobór odpowiednich dodatków, czyli mokasynów i krawata.
Mama dziecka powinna być ubrana gustownie i z klasą. Odzież musi być dobrze dopasowana do sylwetki, aby nie krępować ruchów lub nie zawijać się w nieodpowiednich miejscach. Także w stroju damskim dodatki, w tym biżuteria muszą być bardzo starannie dobrane do koloru i charakteru całego stroju.

Zawsze elegancka garsonka

Jednym z klasycznych i zawsze na czasie zestawów dla kobiet na wyjątkowe okazje, jest garsonka. Jaki strój na komunię dla mamy jest pytaniem, na które odpowiedź znajdzie się w połączeniu marynarki z sukienką lub spódnicą.
Marynarka może być w formie krótkiego żakietu. Taka wersja stworzy ładny duet z przylegającą do figury sukienką. Dobrze, jeśli sukienka nie będzie krótsza niż do kolan.
Zamiast sukienki do marynarki można założyć spódnicę. Ciekawym i stosownym połączeniem będzie marynarka z długą plisowaną spódnicą. Plisy nadadzą całemu strojowi wskazanej w tym dniu elegancji i odrobiny wykwintności.

Garnitur w damskim wydaniu

Dla kobiet ceniących sobie wygodę i swobodę właściwą propozycją są garnitury. Damski garnitur w połączeniu z gustownymi szpilkami to klasyka dobrego wyglądu, który w dodatku zwraca na siebie uwagę. W dniu komunii sprawdzą się garnitury jednokolorowe lub z drobnymi wzorami. Zbyt duże wzory lub ostre barwy mogą wyglądać zbyt nachalnie i mało elegancko.

Sukienka o jasnych kolorach

Kolejnym klasycznym ubiorem ma kościelną uroczystość i późniejsze komunijne przyjęcie jest sukienka. Dobrze, jeśli będzie ona w jasnych, jednolitych kolorach tak, żeby prezentować się odpowiednio do sytuacji. Tak jak w przypadku garniturów, wskazane jest powstrzymanie się od intensywnych barw i wzorów. Sukienka powinna wyglądać przede wszystkim elegancko i stosownie do charakteru rodzinnego spotkania.

Udostępnij